South Fraser Secondary Schools Soccer Commission

Click here to edit subtitle

AAA Girls Standings and Schedule

South Zone Standings
 
Click to edit table header
 
 
 
 
Team
Wins
Ties
Losses
GF
GA
Points
Delta
Earl Marriott
Elgin Park 
Panorama Ridge
Semiahmoo
South Delta
Sullivan Heights
South Zone Schedule
 
 
 
 
Date
Home
Visitor
Location
Score
Monday, April 6th 
Elgin Park 
Earl Marriott
South Surrey Athletic Turf
 
Sullivan Heights 
Semiahmoo  
Goldstone Park 
 
Delta
South Delta
Dugald Morrison Turf
 
Panorama Ridge
Bye
 
Wednesday, April 8th 
South Delta 
Elgin Park 
Winskill Park Turf
 
Sullivan Heights
Earl Marriott
Goldstone Park 
 
Panorama Ridge
Semiahmoo
Newton Athletic Turf
 
Delta 
Bye
 
 
Wednesday, April 15th 
Earl Marriott
Delta 
South Surrey Athletic Turf
Click to edit text
 
Panorama Ridge
Sullivan Heights
Newton Athletic Turf
 
South Delta 
Semiahmoo 
Winskill Park Turf
 
Elgin Park 
Bye
 
 
Monday, April 20th  
Delta 
Sullivan Heights 
Dugald Morrison Turf
 
Semiahmoo 
Earl Marriott
South Surrey Athletic Turf
 
Elgin Park 
Panorama Ridge
South Surrey Athletic Turf
 
South Delta 
Bye
 
Wednesday, April 22nd 
Delta 
Panorama Ridge
Dugald Morrison Turf
Semiahmoo 
Elgin Park 
South Surrey Athletic Turf
 
Earl Marriott
South Delta 
Earl Marriott Secondary 
 
Sullivan Heights 
Bye
 
 
Monday, April 27th 
Elgin Park 
Delta 
South Surrey Athletic Turf
 
Earl Marriott
Panorama Ridge
South Surrey Athletic Turf
 
South Delta 
Sullivan Heights 
Winskill Park Turf
 
Semiahmoo
Bye
 
 
Wednesday, April 29th 
Semiahmoo 
Delta 
South Surrey Athletic Turf
 
Panorama Ridge
South Delta
Newton Athletic Turf
 
Sullivan Heights 
Elgin Park 
Goldstone Park 
 
Earl Marriott
Bye
 
 
Friday, May 1st
FV Seedings Meeting 
 
 
 
West Zone Standings
 
 
 
 
 
 
Team
  Wins
  Ties
  Losses
  GF
  GA
 Points
Fleetwood Park
0
0
0
0
0
0
Enver Creek 
0
0
0
0
0
0
Lord Tweedsmuir
0
0
0
0
0
0
Fraser Heights
0
0
0
0
0
0
Tamanawis 
0
0
0
0
0
0
North Surrey 
0
0
0
0
0
0
West Zone Schedule
 
 
 
 
Date
  Home
  Visitor
  Location
 Score
  Monday, April 6th 
  Fleetwood Park
  Tamanawis
  Fleetwood Park
 
  Lord Tweedsmuir
  North Surrey
Cloverdale Athletic 3:00  
 
  Fraser Heights
  Enver Creek
 Fraser Heights 
 
  Wednesday, April 8th 
  Fleetwood Park
  North Surrey
  Fleetwood Park 
 
  Enver Creek
  Tamanawis
  Enver Creek
 
 Fraser Heights
Lord Tweedsmuir
  Fraser Heights
 
 Wednesday, April 15th 
 Enver Creek 
 Lord Tweedsmuir 
 Enver Creek
 
 Tamanawis 
 North Surrey
 Tamanawis  
 
 Fleetwood Park
 Fraser Heights 
 Fleetwood Park
PPD
Monday, April 20th 
 Lord Tweedsmuir
 Tamanawis 
 Cloverdale Athletic 3:00
 
 North Surrey
 Fraser Heights
  North Surrey 
 
 Enver Creek
Fleetwood Park
 Enver Creek 
Wednesday, April 22nd 
 North Surrey
 Enver Creek 
 North Surrey 
 
 Tamanawis
 Fraser Heights 
 Tamanawis
 
 Lord Tweedsmuir
 Fleetwood Park
 Cloverdale Athletic 3:00
Monday, April 27th  
 Fleetwood Park
 Fraser Heights 
 Fleetwood Park 
 
 Wednesday April 29th   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Friday May 1st
South Fraser Meeting 4:00 Delta Lion 
 
 
 
Surrey Tier 2 Standings
 
 
 
 
 
Team 
  Wins
  Ties
  Losses
  Goals For
 Goals Against
 Points
SURREY CHRISTIAN
LA MATHESON
GUILDFORD PARK
KWATLEN PARK
 PRINCESS MARGARETT
 JOHNSTON HEIGHTS
 
 
 
 
 
 
Surrey Tier 2 Schedule
 
 
 
 
 
Date
 Home
 Visitor
 Location 
 Score
 
  APRIL 1
KP
GP
TOM BINNIE
 
 
  LA
SC
LA MATHESON
 
 
JH
 PM
HJORTH
 
 APRIL 6
 LA
 JH
 LA MATHESON
 
 
SC
 GP
HJORTH
 
 
 
KP
 PM
TOM BINNIE
 
 APRIL 8
 SC
 JH
HJORTH
 
 
 KP
LA
TOM BINNIE
 
 
 
GP
 PM
 GUILDFORD PARK
 
 APRIL 15
JH
 GP
HJORTH
 
 
 
PM
 LA
 PRINCESS M
 
 
 SC
  KP
 HJORTH
 
 APRIL 20
 PM
 SC
 PRINCESS M
 
 
 GP
LA
GUILDFORD PARK
 
 
 
 JH
 KP
 HJORTH
 
 APRIL 22
 GP
 KP
GUILDFORD PARK
 
 
 SC
LA
HJORTH
 
 
 
PM
JH
PRINCESS M
 
 
  APRIL 27
 JH
LA
 HJORTH
 
 
GP
SC
HJORTH
 
 
 
 PM
KP
 PRINCESS M
 
  APRIL 29
JH
SC
HJORTH
 
 
 
 LA
KP
 LA MATHESON
 
 
  PM
 GP
PRINCESS M
 
 MAY 4
 GP
 JH
GUILDFORD PARK
 
 
LA
 PM
LA MATHESON
 
 
 
 KP
SC
 TOM BINNIE
 
 MAY 6
 SC
PM
HJORTH
 
 
LA
 GP
LA MATHESON
 
 
 
 KP
 JH
TOM BINNIE
 
 PLAYOFFS
 ALL GAMES MUST BE 
 PLAYED BY MAY  8 
HIGHER SEED HOME
 
 
 
  MAY 11
    1ST VS 4TH GAME 1
  2ND VS 3RD GAME 2
 HIGHER SEED HOME
 
 
 MAY 13
 WINNER GAME 1
  WINNER GAME 2
HIGHER SEED HOME
 
 

Oops! This site has expired.

If you are the site owner, please renew your premium subscription or contact support.